„Czwórka” solidarna z Ukrainą

Wydawało się nam, że hasło „Nigdy więcej wojny” powstałe po koszmarze II wojny światowej będzie gwarantowało wszystkim życie w Europie w bezpieczeństwie i spokoju. Niestety niczym niesprowokowana napaść wojsk rosyjskich na suwerenną Ukrainę zburzyła to poczucie. Nigdy silniejszy nie powinien bić słabszego. Solidaryzując się z narodem Ukraińskim, chcemy zainicjować akcję wsparcia dla ludności ukraińskiej. Od poniedziałku przy wejściu do szkoły będziemy zbierać przekazane przez uczniów i rodziców rzeczy niezbędne do przeżycia ludności i uchodźców ukraińskich takie jak:

• trwała żywność z długim terminem przydatności do spożycia,
  • środki higieny, zwłaszcza dla dzieci; pampersy, papier toaletowy itp.,
  • koce i ciepłe (czyste, niezniszczone) ubrania

Zebrane rzeczy przekażemy do instytucji, które współpracują z Konsulatem Ukrainy w Gdańsku lub Bydgoszczy.

Dziękujemy za zrozumienie i wsparcie naszej akcji.

Szkoły Podstawowej Nr 4

im. Polskich Podróżników w Iławie