Narodowe Święto Niepodległości

Poprawiono: piątek, 09, listopad 2018 Opublikowano: piątek, 09, listopad 2018 admin_rs

            11 listopada 2018 r.  Polacy w kraju i za granicą będą uroczyście obchodzili Narodowe Święto Niepodległości, jednak uczniowie i pracownicy SP4 rozpoczęli wielkie świętowanie „Dla Niepodległej” już 9 listopada.

            Obchody tego radosnego wydarzenia otworzyła „Żywa lekcja historii” zaprezentowana przez Chorągiew Zaciężną APIS z Gniewu. Głównym przesłaniem historycznej wędrówki w przeszłość było ukazanie społeczności szkolnej trudów drogi ku niepodległości oraz uczczenie pamięci wielu pokoleń Polaków walczących i umierających w imię najważniejszej w życiu wartości – WOLNOŚCI!

            Kolejnym punktem szkolnych uroczystości było wspólne odśpiewanie hymnu. W ramach inicjatywy MEN uczniowie oraz wszyscy pracownicy szkoły zgromadzili się na szkolnych korytarzach, by punktualnie o 11.11 z dumą i powagą na twarzach oraz radością w sercach uczcić najważniejsze święto państwowe czterema zwrotkami „Mazurka Dąbrowskiego”.

            Uwieńczeniem obchodów był koncert „Dla Niepodległej”, podczas którego chór i   zespół instrumentalny pod kierunkiem pani Marii Nawrott wykonał sztandarowe pieśni i piosenki patriotyczne, w tym średniowieczne hymny Polski: ”Gaude Mater Polonia” i „Bogurodzicę”. W podniosły nastrój zebranych wprowadzili konferansjerzy i recytatorzy z klasy VIIa. Publiczność zgromadzona na koncercie z wielkim wzruszeniem i zaangażowaniem wtórowała młodym śpiewakom.

            Niezwykły nastrój towarzyszący wszystkim tego dnia na długo zapadnie nam w pamięć...

Małgorzata Pasternak

Odsłony: 10539