"Szkoła pamięta"

Poprawiono: niedziela, 03, listopad 2019 Opublikowano: niedziela, 03, listopad 2019 admin_rs

"Szkoła pamięta" - akcja Ministerstwa Edukacji Narodowej

24.10 - 28.10. 2019r.

Szkoła pamięta, o tym, że bez świadomości historii trudno budować przyszłość. W ostatnich dniach października uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 4 im. Polskich Podróżników w Iławie odwiedzili lokalne miejsca pamięci, zapalili znicze i uczcili chwilą ciszy pamięć poległych żołnierzy. Uczniowie klas siódmych i ósmych na spotkaniu z iławskim historykiem i przewodnikiem miejskim panem Darkiem Paczkowskim poznawali losy Iławy i jej mieszkańców w czasie II wojny światowej, zgodnie z ideą, że wiedza o tym "skąd jesteśmy" pomaga określić "dokąd zmierzamy" . Historia naszego miasta kryje w sobie wiele zagadek, ciekawych wydarzeń i życiorysów mieszkańców - o tym chcemy pamiętać.

Ewa Michlińska

Odsłony: 2236