Wszystko zaczyna się od pasji…

Poprawiono: poniedziałek, 04, listopad 2019 Opublikowano: poniedziałek, 04, listopad 2019 admin_rs

 

Wybór zawodu jest niezwykle ważnym elementem naszego życia. Zajęcia z doradztwa zawodowego są przeprowadzane w klasach 7 i 8. Ale już od lat najmłodszych dzieci poznają różne profesje, by w późniejszym czasie podjąć właściwą decyzję.

W dniach 21-25 października 2019r. w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery na Warmii i Mazurach w „czwórce” w klasach 4-8 odbywały się apele, wycieczki zawodoznawcze do zakładów pracy, a także spotkania z przedstawicielami różnych zawodów organizowanych przez Powiatowy Urząd Pracy. Uczniowie z klas 7 i 8 mili możliwość poznać charakter i możliwości pracy cukiernika, kosmetyczki, szwaczki, tapicera czy logistyka.

Dzieci w klasach najmłodszych, czyli w 1-3, poznawali specyfikę zawodów swoich rodziców oraz znaczenie pracy w życiu człowieka.

Na apelach w grupach wiekowych 4-8 uczniowie przedstawiali swoje różnorodne pasje, zainteresowania, hobby. Bo przecież to, czym zajmujemy się w dzieciństwie i w latach młodości, może przełożyć się na zawód, który będziemy wykonywać już w dorosłym życiu.

Podczas prezentacji swoich pasji na korytarzach szkoły dało się słyszeć dźwięki wiolonczeli, trąbek, można było zobaczyć prezentacje z fotografiami podczas żeglowania i uprawiania innych sportów – piłki nożnej, piłki ręcznej, jazdy konnej. Uczennice zaprezentowały też swoje gibkie ciała podczas pokazów gimnastycznych. Niezwykle dużo emocji wzbudziły pasje najstarszych dzieczyn – zainteresowanych kulturą Japonii oraz życiem i zwyczajami piratów, zwłaszcza w XVIIIw.

Jak się okazało wielu uczniów z ma już ściśle określone cele i marzenia dotyczące zajęcia, które będą wykonywać w dorosłym życiu…

Odsłony: 2082