Uwaga!!! Konkurs z okazji nadchodzącego Światowego Dnia Poezji!!!

21 marca obchodzimy Światowy Dzień Poezji. Obchodom tego wyjątkowego dnia przyświeca ogólnoświatowa idea propagowania czytania, pisania, nauczania i publikowania poezji. Aby włączyć się w to niezwykłe przedsięwzięcie, wystarczy wziąć udział w Szkolnym Konkursie Poetyckim organizowanym przez nauczycieli języka polskiego naszej szkoły!!!

Konkurs skierowany jest do uczniów klas 4 – 8 i polega na wyborze jednej z dwóch kategorii:

• Recytacja

• Twórczość literacka.

Szczegóły:

Wybór kategorii RECYTACJA zobowiązuje ucznia do nagrania wzorcowej deklamacji wiersza o dowolnej tematyce i przesłania podpisanego pliku z nagraniem do nauczyciela polonisty w aplikacji Teams.

Wybór kategorii TWÓRCZOŚĆ LITERACKA wymaga od zainteresowanego samodzielnego napisania wiersza o tematyce wiosennej i przesłania autorskiego utworu jako dokumentu opatrzonego podpisem uczestnika konkursu.

Wszelkich dodatkowych informacji udzielają nauczyciele języka polskiego uczący w Waszych klasach.

Najlepsze prace zostaną nagrodzone oraz opublikowane na stronie szkoły.

Termin nadsyłania prac konkursowych upływa z dniem 16 marca br.