Nasza szkoła wzięła udział w konkursie specjalnym na zbiórkę telefonów i laptopów. Konkurs trwał od 5 lutego do 5 kwietnia 2024 r. Zebraliśmy 31, 3 kg telefonów klawiszowych, smartfonów, tabletów i laptopów. Zebrane przedmioty zasilą fundusz budowy studni głębinowych w Tanzanii, gdzie posługują polscy misjonarze sercanie.
Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom, którzy włączyli się do akcji.
W konkursie „ „ZBIERAMTO W SZKOLE” wzięły udział 32 szkoły, które przesłały w sumie 750 kg monet. Jak co roku zostały one przekazane dla Domu Dziecka w Santa Cruz w Boliwii. My wysłaliśmy 77 kg. W ten sposób zajęliśmy II miejsce i otrzymaliśmy 3000 punktów oraz nagrodę-niespodziankę.
Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w zbiórkę „dobrych monet”.
Link do listy zwycięzców konkursu na "Dobre monety" >>>klik<<<
Kontynuujmy nasz dobroczynny recykling!
Zbierajmy ZŁOM SREBRA i pomóżmy misjonarzom wybudować kolejną STUDNIĘ GŁĘBINOWĄ W CZADZIE!
Opiekunki Szkolnego Koła Caritas: Iwona Grubalska i Beata Jastrzębska
3 kwietnia zakończył się konkurs specjalny na zbiórkę starych telefonów. Nasza szkoła zebrała łącznie 125 smartfonów, telefonów i tabletów. Po raz trzeci tytuł „KLASA Z MISJĄ” uzyskała I b. Uczniowie tej klasy w ciągu miesiąca zebrali aż 67 starych telefonów. Gratulujemy pierwszakom tak ogromnego zaangażowania w misję zbierania elektrośmieci i pomagania misjonarzom. Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom, którzy wzięli udział w zbiórce. W ten sposób pomagamy misjonarzom sercanom budować studnie głębinowe w Czadzie i Tanzanii.
Przypominamy, że cały rok pomagamy bez pieniędzy, czyli przynosimy elektrośmieci (zegarki tarczowe, telefony, dobre monety, złom srebra).
Opiekunki Szkolnego Koła Caritas: I. Grubalska i B. Jastrzębska
SZKOLNE KOŁO CARITAS we współpracy z Sercańską Fundacją Misyjną ZBIERAMTO W SZKOLE ogłasza KONKURS SPECJALNY DLA KLAS I – VIII NA ZBIÓRKĘ STARYCH TELEFONÓW KOMÓRKOWYCH. Konkurs potrwa do 8 lutego do 3 kwietnia 2023 r. Stare telefony komórkowe, które zostaną podarowane, oddajemy firmie zajmującej się ich utylizacją oraz odzyskiwaniem cennych surowców. Fundusze uzyskane w ten sposób polscy misjonarze sercanie przeznaczają na budowę studni głębinowych w Tanzanii.
Dostrzeż piękno i wyjątkowość swojego kościoła parafialnego. Przedstaw jego wnętrze lub wygląd zewnętrzny.
Kościoły są widzialnym znakiem obecności chrześcijaństwa w naszej Ojczyźnie, mówiąc i przypominając wszystkim o Bogu, Kościele i wieczności.
W ich wnętrzu dochodzi do niezwykłego, osobistego i zbawiennego spotkania człowieka z Bogiem, które kształtuje serce i sprawia, że człowiek staje się lepszy – otwarty na Boga i bliźniego.
ZASADY KONKURSU PLASTYCZNEGO „GDY MYŚLĘ MISJE… MÓJ KOŚCIÓŁ PARAFIALNY”
10 stycznia zakończył się konkurs specjalny na zbiórkę zegarków tarczowych na rękę w ramach projektu „ZbieramTo w Szkole”.
W sumie udało się zebrać 2,70 kg.
Najwięcej zegarków przyniosła klasa 1 b i to ona, po raz drugi, uzyskała tytuł „KLASA Z MISJĄ”.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom z klas I - IV oraz ich rodzicom i dziadkom za ofiarowane zegarki. Szczególne podziękowanie kierujemy na ręce taty jednego z uczniów klasy 1b, który na naszą akcję przekazał aż 39 zegarków.
Zebraliśmy łącznie 20,90 kg dobrych monet. To nasz dar serca dla dzieci z Domu Dziecka w Santa Cruz w Boliwii, który prowadzą polskie siostry misjonarki serafitki.
Dziękujemy pozostałym klasom, które przyłączyły się do akcji:
Ia, Ic, IIa, IIb, IIc, IIIa, IVa, IVc, VIIb.
Opiekunki Szkolnego Koła Caritas: Iwona Grubalska i Beata Jastrzębska
W październiku pani katechetka Iwona Grubalska ogłosiła w klasach pierwszych konkurs na najpiękniejszy i najciekawszy różaniec. Pomysłowi pierwszoklasiści wykorzystali do wykonania swoich różańców przeróżne materiały. Często cała rodzina angażowała się w ich tworzenie. Serdecznie więc dziękuję rodzicom, rodzeństwu, babciom i dziadkom za inspirowanie, motywowanie i wspieranie dzieci.
LAUREACI KONKURSU:
I miejsce
MIKOŁAJ KOŁYNIAK - I A
II miejsce
WERONIKA STĘPIEŃ - I A
HUBERT STOLARCZYK - I C
III miejsce
JULIA WOJCIECHOWSKA - I C
WYRÓŻNIENIE (alfabetycznie):
Wiktor Duński - I c
Karolina Gajewska - I a
Dagmara Ksiuk - I a
Franciszek Kułakowski - I b
Helena Makówka - I a
Wiktor Wiącek - I b
Wiktor Welzant - I c
Nagrodzonym i wyróżnionym uczniom (na dołączonych zdjęciach) gratuluję! Wszystkim dzieciom i ich rodzinom dziękuję za udział w konkursie!
Zapraszamy do włączenia się ponownie do ogólnopolskiego projektu ekologiczno-charytatywnego „ZBIERAMTO W SZKOLE”.
Zbieramy: baterie, stare telefony komórkowe i smartfony, tablety i laptopy, aktualne i stare monety oraz banknoty, zegarki tarczowe, złom srebra.
Dzięki zbiórce pomagamy:
1) naszej planecie, aby jak najmniej niebezpiecznych odpadów trafiało na wysypiska śmieci,
2) misjonarzom sercanom, którzy budują w Czadzie i w Tanzanii studnie głębinowe ratując życie dzieciom, które do tej pory piły wodę zanieczyszczoną bakteriami, a w Boliwii i na Filipinach prowadzą domy dziecka, dające szansę na lepsze życie dzieciom, które w rodzinnych domach spotkały się z przemocą.
Nasza szkoła włącza się w ogólnopolski projekt charytatywno-ekologiczny
Motto akcji brzmi:
ZBIERAJ, POMAGAJ, ODBIERAJ NAGRODY!
Zbieramy
Od środy, 13 października, w dwóch punktach szkoły:
na parterze (przy sekretariacie) i w sali nr 27
będą stały specjalne pojemniki, do których można wrzucać:
złom srebra, czyli na przykładporwanełańcuszki, zdekompletowane kolczyki, 2) „małe" elektrośmieci, np. zużyte baterie, stare telefony komórkowe, tablety, laptopy, 3) zegarki tarczowe(nie zbieramy zegarków ściennych i typu "budzik”). 4) „dobre monety", czyli pieniądze z całego świata, bez różnicy czy aktualnie używane, czy wycofane z obiegu,
znaczki pocztowe.
Podane recyklingowi lub sprzedane uczynią jeszcze wiele dobra!
Pomagamy
najbiedniejszym, wśród których pracują misjonarze sercanie: w Czadzie, w Boliwii i na Filipinach (budowa studni głębinowych, dożywianie dzieci).
Odbieramy nagrody
W zamian za zebrane surowce nasza szkoła otrzymuje punkty, które wymieniane są na nagrody (książki, filmy, torby ekologiczne, dewocjonalia).
Akcja potrwa do końca roku szkolnego.
Koordynatorem projektu w naszej szkole jest Szkolne Koło Caritas wraz z opiekunkami: p. Iwoną Grubalską i p. Beatą Jastrzębską.
25 lutego nasza szkoła „pączkowała” dla dzieci z Afryki. Pączki na kiermaszu zorganizowanym przez Szkolne Koło Caritas rozeszły się błyskawicznie! Po raz kolejny uczniowie, ich rodzice oraz nauczyciele okazali wielkie serce!
Dochód z akcji, w wysokości 1400 zł, zostanie przekazany na wsparcie projektów, które polscy misjonarze kapucyni realizują w Republice Środkowoafrykańskiej i w Czadzie.
Koło zajmuje się organizowaniem pomocy dla będących w potrzebie uczniów na terenie szkoły i poza nią, uczestniczy w ogólnych akcjach Caritas. SKC uwrażliwia dzieci na potrzeby drugiego człowieka, uczy bezinteresownej pomocy osobom dotkniętym biedą, cierpieniem czy chorobą.
Zajęcia odbywają się w czwartki w sali numer 27 w godzinach 13:30 - 15:15.
Koło zajmuje się organizowaniem pomocy dla będących w potrzebie uczniów na terenie szkoły i poza nią, uczestniczy w ogólnych akcjach Caritas. SKC uwrażliwia dzieci na potrzeby drugiego człowieka, uczy bezinteresownej pomocy osobom dotkniętym biedą, cierpieniem czy chorobą.
Zajęcia odbywają się w poniedziałki w sali nr 1 w godzinach 15:30 - 16:15.