23 stycznia – czwartek - biblioteka szkolna zaprasza do poszukiwań książek. Na zdjęciu lektury, które trzeba odszukać. Znalazców zapraszamy do biblioteki.
Powodzenia!
- Sebastian Rynkowski
- Odsłony: 18
23 stycznia – czwartek - biblioteka szkolna zaprasza do poszukiwań książek. Na zdjęciu lektury, które trzeba odszukać. Znalazców zapraszamy do biblioteki.
Powodzenia!
To już kolejna odsłona kampanii społecznej „Mała książka – wielki człowiek”, która została przygotowana z myślą o pierwszoklasistach. Specjalnie dla dzieci przygotowano książki, by przy wsparciu najbliższych mogły odbyć niezwykłą przygodę w swoich pierwszych krokach w nauce czytania.
„Sztuka pomagania”- to temat kolejnego spotkania uczniów klas 3 z Liskiem Ibiskiem
{gallery}2025/01/13/lisek(/gallery}
DRODZY UCZNIOWIE!
Już w czwartek – 19 grudnia – „Klub Detektywa Książki” zaprasza wszystkich chętnych do poszukiwań zaginionych książek. Poniżej na zdjęciu egzemplarze, które należy znaleźć. Powodzenia!
11 grudnia nasi uczniowie podjęli trud sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności w ramach konkursu „ ALFIK HUMANISTYCZNY”
Trzymamy kciuki!!!:)
Małgorzata Pasternak
Bożena Pawlikowska
I MIEJSCE
Gracja Kłodowska – klasa 4b
Bartosz Piotrowicz – klasa 7b
Basia Sznajder – klasa 8b
II MIEJSCE
Paulina Stasińska – klasa 8b
Małgosia Maćkowiak – klasa 6a
III MIEJSCE
Lena Hinz – klasa 6b
Pola Pogodowska – klasa 6b
GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM ! ?
DRODZY UCZNIOWIE!
Już w czwartek – 28 listopada – „Klub Detektywa Książki” zaprasza wszystkich chętnych do poszukiwań zaginionych książek. Poniżej na zdjęciu egzemplarze, które należy znaleźć. Powodzenia!
W październiku obchodzimy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. To dobra okazja do zorganizowania różnego rodzaju aktywności. W tym roku uczniowie klas II-III uczestniczyli w zajęciach organizowanych przez Bibliotekę Pedagogiczną. Szeroki wybór tematyki spotkań oraz ciekawa forma przekazu wiedzy na drodze zabawy, pozwoliły poszerzyć wiedzę o literaturze . Były to spotkania z bohaterami utworów Juliana Tuwima, H.Ch.Andersena. Dzieci zapoznały sie także z historią dzieciństwa Karola Wojtyły i przekonały się, że warto czytać książki.
Zorganizowane zajęcia miały na celu promowanie czytelnictwa wśród dzieci, by mogły czerpać radość z czytania i rozwijać się na wielu płaszczyznach.
Zapraszamy wszystkich czytelników do biblioteki szkolnej. Na zdjęciach poniżej prezentujemy niektóre z dostępnych pozycji książkowych. Przyjemnej lektury ?.
Małgorzata Pasternak
Bożena Pawlikowska
Prace uczniów naszej szkoły pod hasłem „DZIĘCIĘCE FANTAZJE” można podziwiać do dnia 27 listopada w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Iławie. Serdecznie zapraszamy?
Pani Maria Nawrott
Panie z biblioteki szkolnej
7 listopada w naszej szkole odbyły się warsztaty pisarskie dla uczniów klas 4-6. Na zaproszenie pań z biblioteki Pani Anna Kopaczewska – trenerka pisania, redaktorka i korektorka - poprowadziła zajęcia zachęcające młodych twórców do podejmowania samodzielnych prób pisarskich oraz rozwijające ich kreatywność literacką.
Gościni pokrótce przedstawiła proces tworzenia tekstów, a następnie przeprowadziła ćwiczenia z technik ułatwiających dzieciom pisanie.
Cele spotkania, czyli rozbudzenie w uczniach potrzeby obcowania z literaturą, zachęcenie do zabawy słowem, a wreszcie pokazanie narzędzi przydatnych w twórczości literackiej młodziutkich pisarzy, niewątpliwie zostały osiągnięte.
Na zakończenie niezwykłego spotkania członkowie koła dziennikarskiego oraz pozostali uczestnicy zadali Pani Kopaczewskiej pytania o Jej styl pisania, wydany e – book, profesjonalizm, jakim kieruje się w pracy oraz o projekty, którymi się obecnie zajmuje.
Efektem warsztatów z pewnością będą liczne artykuły na stronach szkolnej gazetki oraz świetne wyniki w konkursach literackich, być może wśród uczestników ukrył się przyszły noblista.
Dziękujemy za inspirujące warsztaty i już myślimy o kolejnych…
Dnia 5 listopada 2024 r. odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów klas I. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz rozwijania umiejętności czytania. Najmłodsi czytelnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, zakładkę do książki, list bibliotekarza dla rodziców oraz kartę biblioteczną. Zanim jednak złożyli przyrzeczenie, musieli wykazać się znajomością bajki o „Kubusiu Puchatku”, z czym poradzili sobie doskonale. Wszyscy wyśmienicie się bawili przy rozwiązywaniu zagadek nawiązujących do bohaterów ze Stumilowego Lasu. Był to niezapomniany dzień, który na długo zapadnie w pamięci naszych najmłodszych uczniów.
Biblioteka szkolna zachęca uczniów klas 4 – 8 do wzięcia udziału w konkursie plastycznym, którego tematem przewodnim jest ulubiona lektura szkolna omawiana w klasach IV - VIII. Szczegóły konkursu podane są na plakatach.
Gorąco zapraszamy!
Lisek Ibisek pierwszy raz odwiedził trzecioklasistów w roku szkolnym 2024/2025. Rozmawiał z dziećmi o niepełnosprawności. To było niezapomniane spotkanie.
DRODZY UCZNIOWIE!
W kolejnym roku szkolnym KLUB DETEKTYWA KSIĄŻKI z radością wznawia comiesięczną akcję poszukiwania książek. Już pierwsze zaginione egzemplarze w szkole możecie znaleźć 3 października.
Czekamy na Was w bibliotece?
Na zdjęciu książki, które trzeba znaleźć. Powodzenia!
Małgorzata Pasternak, Bożena Pawlikowska
„Narodowe Czytanie” to społeczna akcja zainicjowana w 2012 r. przez ówczesnego Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Mimo upływu lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem wśród Polaków, a patronat niezmiennie sprawuje nad nią Prezydent Polski. W tym roku wybór Pary Prezydenckiej padł na dramat Juliusza Słowackiego „Kordian”. Przybliżenie uczniom tak trudnego dzieła stanowiło nie lada wyzwanie, jednak – jak sądzą organizatorzy – sprostano mu, a to za sprawą młodych recytatorów i aktorów z klasy VIII B. Uczniowie Ci zaprezentowali szerokiej publiczności program artystyczny z wykorzystaniem fragmentów dramatu, zabierając widownię w podróż po Europie. Uczniowie podążali literackim śladem Kordiana do Londynu, Włoch i w Alpy, będąc świadkami życiowych rozczarowań młodzieńca, by w końcu wraz z nim dotrzeć na szczyt Mont Blanc. Jako że Narodowe Czytanie promuje czytelnictwo i znajomość dzieł polskiej literatury, projekt ten musiał się wpisać na stałe w pejzaż naszych szkolnych wydarzeń literackich. Z niecierpliwością wyczekujemy kolejnej edycji akcji!
Uczniowie naszej szkoły pierwszy raz wzięli udział w Międzynarodowej Akcji „Czytanie na polanie”, które realizowane jest w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.
Spotkanie odbyło się 18 czerwca 2024r. na zielonych terenach przy szkole. Dzieci włączyły się we wspólne czytanie. Było to wspaniałe i niezapomniane wydarzenie.
Gratulujemy zwycięzcom konkursu „Projekt okładki książki”!
Karolina Maruszczak
Maria Nawrott
Bożena Pawlikowska
7 czerwca klasa 1c odwiedziła Miejską Bibliotekę Publiczną . Uczniowie uczestniczyli w zajęciach, w których poznali bajkowy świat Muminków.
Dzieci wysłuchały opowieści z życia Muminków i ich przyjaciół z Doliny. Poznały po krótce historię nietuzinkowych bohaterów, jak: Paszczak, Włóczykij i Mała Mi. Następnie pierwszoklasiści pokolorowali i ozdobili postaci z Doliny Muminków.
To było niezapomniane spotkanie, które zostanie na długo w pamięci naszych małych czytelników.
Podczas obchodów miesiąca bibliotek w maju 2024 roku naszą szkołę odwiedziło wielu znamienitych gości: Dyrektor Naszej Szkoły Pan Kazimierz Tyszkiewicz, Dyrektor Iławskiego Centrum Kultury Pani Lidia Miłosz, Burmistrz Miasta Iławy Pan Dawid Kopaczewski oraz Iławska Grupa Aktorska „IGA”. Nasi goście wzięli udział w głośnym czytaniu w klasach 1-3, promując i zachęcając uczniów do sięgnięcia po książkę.
Temat naszego kolejnego spotkania z rudym przyjacielem brzmiał: „Każdy ma w sobie talent, czyli jak dostrzec i rozwijać swoje zdolności”. To bardzo ważne byśmy dbali o swoje talenty.
W roku 2024 Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Polskich Podróżników w Iławie otrzymała wsparcie finansowe w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0”.
Całkowita wartość zadania: 15 000,00 zł
Kwota wnioskowanego wsparcia: 12 000, 00 zł
Kwota przyznanego wsparcia: 12 000,00 zł
Wkład własny: 3 000, 00 zł
Priorytet 3 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025 jest realizowany jako program finansowego wspierania organu prowadzącego szkoły i skierowany m.in. do szkół podstawowych i średnich. Otrzymane środki finansowe w ramach Priorytetu 3 będą przeznaczone na: zakup nowości wydawniczych do bibliotek szkolnych, zakup wyposażenia do bibliotek szkolnych oraz realizację działań promujących czytelnictwo.
Więcej informacji o programie >>>Klik<<<
I MIEJSCE
Lena Grosz – kl.3b
Marta Michalska – kl.5b
II MIEJSCE
Amelia Rychlewska – kl. 5a
Lena Hinz – kl. 5b
III MIEJSCE
Gracja Kłodowska – kl. 3a
Hanna Zaborowska – kl. 3b
WYRÓŻNIENIA
Zuzanna Rychlewska – kl. 5a
Natasza Sikorska – kl. 5a
Daria Sobotka – kl.5c
Zuzanna Kusz – kl. 1a
Daria Kużniewska – kl. 3b
GRATULUJEMY!
14 marca 2024r. odbył się MIĘDZYSZKOLNY KONKURS „BŁYSKAWICZNA TABLICZKA MNOŻENIA DLA UCZNIÓW KLAS II” SZKÓŁ PODSTAWOWYCH POWIATU IŁAWSKIEGO. Nasi uczniowie wspaniale reprezentowali naszą szkołę. Wiktor Welzant z klasy 2c zajął II miejsce, Aniela Wilga z klasy 2c - III miejsce.
GRATULUJEMY wszystkim uczestnikom konkursu !!!
13 marca klasa 1a odwiedziła Bibliotekę Pedagogiczną. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach pt.:„Lokomotywa Juliana Tuwima i inne wiersze”.
Dzieci odgadywały tytuły wierszy Juliana Tuwima oraz układały puzzle z bohaterami utworów pisarza; wskazywały różnice pomiędzy ilustracjami oraz rozwiązywały rebusy.
Zajęcia poszerzające wiedzę o literaturze przekazywanej na drodze zabawy są zawsze tą najbardziej pożądaną formą, dzięki której uczniowie rozbudzają swoją czytelniczą ciekawość.
1 i 7 marca klasy: 1c i 1b odwiedziły Bibliotekę Pedagogiczną. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach, w których poznawali twórczość Hansa Chrystiana Andersena.
Dzieci odgadywały tytuły baśni Andersena oraz kolejność ich zdarzeń; układały puzzle i memo z bohaterami baśni baśniopisarza; wskazywały różnice pomiędzy ilustracjami „Calineczki” oraz rozwiązywały rebusy.
Zajęcia poszerzające wiedzę o literaturze przekazywanej na drodze zabawy są zawsze tą najbardziej pożądaną formą, dzięki której uczniowie rozbudzają swoją czytelniczą ciekawość.
16 lutego odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie „Opowiem Ci legendę. Najpiękniejsze historie o Iławie”.
Nagrody wręczali Burmistrz Iławy Dawid Kopaczewski oraz Dorota Kamińska I Zastępca Burmistrza Miasta Iławy. Jeszcze raz gratulujemy zwycięzcom!