Koła zainteresowań kl. I-III

Kiedy?
(dzień tygodnia)

Kółko plastyczne

Zajęcia kółka plastycznego adresowane są do dzieci, które wykazują zainteresowanie tą dziedziną aktywności, czerpią zadowolenie z faktu, tworzenia prac plastycznych oraz wykazują chęć uczestnictwa w dodatkowych zajęciach. Staram się podczas spotkań dostarczyć dzieciom pewnej, określonej wiedzy na temat zasad komponowania prac plastycznych, możliwości wyrazu niektórych środków, ale również umożliwiam indywidualny , spontaniczny proces tworzenia.

poniedziałki

Kółko ekologiczne

Podczas zajęć kółka ekologicznego, staram się rozbudzać zainteresowania dzieci światem przyrody, uwrażliwiać na jego piękno i zadziwiające funkcjonowanie, wykształcać poczucie odpowiedzialności za stan środowiska i ukazywać zależności człowieka od przyrody oraz konieczność jej ochrony. Podczas spotkań opieram się na metodach opartych na działaniu i obserwacji, które wzbudzają aktywność poznawczą, kształcą umiejętność wyciągania wniosków i poprawnego rozumowania.

wtorki

Kółko polonistyczne i matematyczne

Spotkania, na zajęciach kółek polonistycznego i matematycznego, pozwalają dzieciom poszerzać umiejętności i wiadomości z języka polskiego oraz matematyki.

Motywują je do twórczego wysiłku intelektualnego, rozwijają samodzielność, a także umiejętność zaprezentowania swoich możliwości. Ponadto dzieci przygotowywane są do konkursów szkolnych i międzyszkolnych z zakresu edukacji polonistycznej i matematycznej.

naprzemiennie w środy