SZKOŁA PODSTAWOWA NR 4 im. POLSKICH PODRÓŻNIKÓW w IŁAWIE
REGULAMIN STOŁÓWKI SZKOLNEJ
SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 4 im. POLSKICH PODRÓŻNIKÓW
w IŁAWIE
1
Podstawa Prawna
106 Ustawy o systemie oświaty z dnia 7 września 1991 r. (Dz.U. 2020 poz. 1327)
&86 Statutu Szkoły Podstawowej Nr 4 im. Polskich Podróżników w Iławie
2
Postanowienia ogólne
W celu zapewnienia prawidłowej realizacji zadań opiekuńczych, w szczególności wspierania prawidłowego rozwoju uczniów, szkoła prowadzi stołówkę szkolną.
Stołówka szkolna funkcjonuje w dni nauki szkolnej.
Stołówka szkolna nie funkcjonuje w czasie ustawowych dni wolnych od pracy, świąt i przerw w zajęciach szkolnych oraz w dni wolne od zajęć dydaktycznych.
Regulamin korzystania ze stołówki określa zasady odpłatności oraz warunki korzystania przez uczniów i pracowników szkoły z posiłków wydawanych w stołówce szkolnej.
Aktualny tygodniowy jadłospis umieszczany jest na tablicy informacyjnej w stołówce szkolnej oraz na szybie pomieszczenia pana woźnego.
Obiad wydawany jest uczniom na podstawie listy uczniów zgłoszonych przez rodziców/opiekunów prawnych, którzy uiścili opłatę za posiłki.
3
Uprawnienia do korzystania ze stołówki
Do korzystania z posiłków przyrządzonych przez kuchnię szkolną i wydawanych w stołówce szkolnej uprawnieni są:
uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 4 w Iławie wnoszący opłaty indywidualne,
uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 4 w Iławie, których obiady refundowane są przez ośrodki pomocy społecznej i inne podmioty,
nauczyciele i pracownicy Szkoły Podstawowej Nr 4 w Iławie.
SZKOŁA PODSTAWOWA NR 4 im. POLSKICH PODRÓŻNIKÓW w IŁAWIE
Zapisu uczniów do korzystania z obiadów w stołówce szkolnej dokonuje się na podstawie złożonej przez rodziców/opiekunów prawnych „Karty zgłoszenia dziecka do korzystania z obiadów w stołówce szkolnej”, stanowiącej załącznik nr 1 do regulaminu.
Karta zgłoszenia dziecka do korzystania z obiadów w stołówce szkolnej dostępna jest w świetlicy szkolnej oraz do pobrania na stronie internetowej szkoły.
Warunkiem korzystania z obiadów refundowanych przez MOPS/GOPS lub inne instytucje jest powiadomienie kierownika świetlicy przez rodziców/opiekunów prawnych oraz przedłożenie decyzji lub pisemnego potwierdzenia przyznania dożywiania dla dziecka, a także „Karty zgłoszenia dziecka do korzystania z obiadów w stołówce szkolnej”
4
Odpłatność za obiady
Wysokość opłat za korzystanie z posiłków w stołówce szkolnej ustala Dyrektor Szkoły w porozumieniu z Organem Prowadzącym.
Zmianę wysokości opłat za obiady dyrektor może wprowadzić w każdym czasie, jeżeli zaistnieje konieczność zmiany po przeliczeniu kosztów.
Informacja o wysokości opłat za posiłki w poszczególnych miesiącach umieszczana jest na tablicy informacyjnej, drzwiach wejściowy do szkoły i na szkolnej stronie internetowej.
Rodzic/opiekun prawny zobowiązany jest do terminowego i regularnego wnoszenia należnych opłat. W przypadku zalegania z opłatami, uczniowi nie zostanie wydany posiłek.
5
Wnoszenie opłat za obiady
Odpłatności w formie przelewu bankowego należy dokonywać na konto: Miejski Zespół Obsługi Szkół i Przedszkoli w Iławie /Bank Millennium 05 1160 2202 0000 0003 8805 3288
Rodzic/opiekun prawny, który z ważnych przyczyn nie może dokonywać opłat za obiady przelewem, powinien zwrócić się z pisemną prośbą do Dyrektora Szkoły o zmianę formy płatności na gotówkową.
Opłatę za wyżywienie wnosi się za cały miesiąc z góry. Informację o terminach płatności umieszcza kierownik świetlicy na szkolnej stronie internetowej - w zakładce „Świetlica/Stołówka”, na tablicy informacyjnej przy szkolnej stołówce oraz na szybie drzwi wejściowych do szkoły.
Za termin dokonania wpłaty uważa się dzień wpływu należności na rachunek bankowy.
Płatności za posiłki muszą być zgodne z kwotą naliczoną przez kierownika świetlicy.
SZKOŁA PODSTAWOWA NR 4 im. POLSKICH PODRÓŻNIKÓW w IŁAWIE
Nie dopuszcza się dokonywania przez rodzica/opiekuna prawnego zaokrągleń lub samodzielnego naliczania kwot za posiłki.
Wszelkie zmiany w naliczeniach należy ustalać z kierownikiem świetlicy.
Za prawidłowo dokonaną wpłatę uznaje się opłacenie należności określonej przez szkołę z podaniem wymaganych informacji w tytule przelewu:
-imię i nazwisko dziecka oraz klasa, do której uczęszcza
-nazwa szkoły
-miesiąc, za który dokonywana jest wpłata
Nieobecność ucznia w szkole oraz dni wolne od zajęć lekcyjnych nie zwalniają z konieczności przestrzegania terminu, o którym mowa w § 5 pkt. 3.
6
Postępowanie w przypadku braku opłaty za obiady
W sytuacji kiedy rodzice lub opiekunowie prawni dziecka nie dokonają wpłaty za obiady w terminie określonym w niniejszym regulaminie, otrzymają wezwanie/przypomnienie o konieczności uiszczenia opłaty. Informacja taka jest przekazywana telefonicznie lub przez e-dziennik. Rodzice po otrzymaniu przypomnienia są zobligowani do natychmiastowego dokonania wpłaty. Jej brak skutkuje skreśleniem dziecka z listy korzystających z obiadów, a wobec rodziców/opiekunów wszczyna się procedury mające na celu ściągnięcie zaległych należności zgodnie z obowiązującym prawem.
7
Zwrot za niewykorzystane obiady
Zwrot poniesionych kosztów następuje z powodu choroby ucznia, wyjazdu na wycieczkę, konkurs, turniej sportowy itp.
Obowiązek zgłaszania nieobecności dziecka na obiedzie należy do płacącego za obiady, a nie do wychowawcy klasy.
W celu uzyskania odliczenia, każdą nieobecność dziecka na obiedzie należy zgłosić z jednodniowym wyprzedzeniemosobiście lub telefonicznie (89) 649 24 43, najpóźniej do godz. 10.00.
Nie ma możliwości zwrotu za obiad tego dnia, w którym został odwołany, gdyż wcześniej zostały wydane dyspozycje do zakupu odpowiedniej ilości produktów do przygotowania posiłku.
SZKOŁA PODSTAWOWA NR 4 im. POLSKICH PODRÓŻNIKÓW w IŁAWIE
W szczególnych przypadkach, gdy rodzic/opiekun prawny dokonujący wpłaty na początku miesiąca zgłasza nieobecności w ściśle określonych dniach tygodnia, kierownik świetlicy nalicza opłatę pomniejszoną o kwotę za zgłoszone dni.
W przypadku nieuzasadnionej lub niezgłoszonej nieobecności na obiedzie, uiszczona z góry opłata za niewykorzystany obiad nie podlega zwrotowi.
Każda zgłoszona nieobecność jest odliczana od kwoty żywienia w następnym okresie żywieniowym. Kierownik świetlicy poda do wiadomości rodzica/opiekuna prawnego przez e-dziennik wartość opłaty pomniejszoną o zgłoszone nieobecności. Nie należy samodzielnie naliczać zwrotów za niewykorzystane obiady.
Z uwagi na koniec okresu rozliczeniowego, w miesiącu grudniu oraz czerwcuodpisy nie będą przyjmowane.Możliwe jest jednak wskazanie „z góry” dni, w których wiadomo, że dziecko nie będzie jadło obiadów i naliczenie przez kierownika świetlicy opłaty pomniejszonej o kwotę za zgłoszone dni.
Rodzic/opiekun prawny zapisuje ucznia na dożywianie na cały rok szkolny. Rezygnację z dożywiania należy zgłosić (w formie pisemnej lub przez e-dziennik) najpóźniej na dwa dni przed końcem poprzedniego miesiąca u kierownika świetlicy. W przypadku braku zgłoszenia rezygnacji z obiadów, rodzic/opiekun prawny ponosi koszty płatności do dnia, w którym nastąpiło zgłoszenie.
8
Zasady wydawania posiłków i zachowania w stołówce
1. Obiad wydawany jest uczniom na podstawie listy uczniów zgłoszonych przez rodziców/opiekunów prawnych, którzy uiścili opłatę za posiłki.
2. Obiady wydawane są w godzinach 11.25 – 13.40, zgodnie z odrębnym harmonogramem udostępnionym uczniom na tablicy informacyjnej przy stołówce szkolnej, na parterze szkoły.
W ciągu dnia uczeń może przyjść na obiad jeden raz.
Przed obiadem należy starannie umyć ręce gorącą wodą z mydłem.
Wierzchnie okrycia i plecaki należy pozostawić poza stołówką, w miejscach do tego wyznaczonych.
Podczas pobytu w stołówce uczniowie zachowują się cicho i kulturalnie.
Uczniowie powinni spokojnie poruszać się po stołówce szkolnej dbając o bezpieczeństwo własne i innych.
Przed okienkiem obowiązuje kolejka w jednym szeregu. Do okienka uczniowie powinni podchodzić kolejno, bez przepychania.
SZKOŁA PODSTAWOWA NR 4 im. POLSKICH PODRÓŻNIKÓW w IŁAWIE
Po spożyciu posiłku uczniowie zobowiązani są pozostawić swoje miejsce w należytym porządku, zasunąć krzesło, a naczynia i sztućce odnieść do wyznaczonego okienka.
Uczniowie powinni stosować się do poleceń nauczycieli dyżurujących, intendenta oraz personelu kuchni.
Podczas wydawania obiadów zabrania się pobytu w stołówce osobom, które nie spożywają posiłków, w tym również rodzicom/opiekunom uczniów.
Za szkody spowodowane w stołówce odpowiada uczeń, a finansowo jego rodzic/opiekun prawny.
.
9
Postanowienia końcowe
O wszystkich sprawach związanych z organizacją pracy stołówki decyduje Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 4 w Iławie.
Wszelkich zmian w niniejszym regulaminie dokonuje Dyrektor Szkoły.
Regulamin wchodzi w życie z dniem 1 września 2021 r.
Jeśli planują Państwo zapisać swoje dziecko do świetlicy szkolnej lub na obiady, bardzo proszę, przed wypełnieniem karty zgłoszenia, zapoznać się z nowymi regulaminami w zakładce ŚWIETLICA/STOŁÓWKA.
Druki kart zgłoszeniowych do pobrania ze strony internetowej szkoły-zakładka ŚWIETLICA/STOŁÓWKA lub w świetlicy szkolnej. Wypełnione i czytelnie podpisane karty, dostarczamy do świetlicy lub skanujemy i odsyłamy na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
OBIADY WYDAWANE BĘDĄ od poniedziałku 6 WRZEŚNIA 2021 r.
* stawka żywieniowa:
cały obiad 5,50 zł
drugie danie 4,00 zł
zupa 1,50 zł
*Za obiady płacimy przelewem na konto:
Bank Millennium 05 1160 2202 0000 0003 8805 3288
W opisie przelewu należy uwzględnić:
Imię i nazwisko dziecka, nazwę szkoły (SP nr 4 w Iławie), klasę oraz miesiąc opłaty.
np. JAN NOWAK, SP4 w Iławie, klasa I B, opłata za obiady-wrzesień 2021r.
*Bardzo ważna jest sprawa odpłatności za posiłki w stołówce. Ogromna prośba o terminowe wpłaty !
*Opłat dokonujemy od 1 do 5 dnia danego miesiąca. Wyjątkiem jest wrzesień, gdzie wpłat dokonujemy do 10 września.
*Uczniowie, którzy mają posiłki dofinansowane przez MOPS, GOPS lub inne instytucje, również są zobowiązani wypełnić i dostarczyć kartę zgłoszenia na obiady.
*SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE DOTYCZĄCE WYPRAWKI ŚWIETLICOWEJ, HARMONOGRAMU OPŁAT I PŁATNOŚCI ZA POSZCZEGÓLNE MIESIĄCE ZOSTANĄ UMIESZCZONE W ZAKŁADCE ŚWIETLICA/STOŁÓWKA.
*Świetlica szkolna czynna będzie w godzinach 6.45 – 16.45.
Nauczyciele świetlicy:
mgr Małgorzata Dutka
mgr Aleksandra Sikorska
mgr Bernadeta Szurgot - kierownik świetlicy
KONTAKT:
Tel. (89) 649-24-43
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
W związku z decyzją Premiera zajęcia stacjonarne w naszej szkole w klasach I-III od 9 listopada zostają zawieszone. Lekcje będę przeprowadzane z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość, zgodnie z dotychczasowym planem zajęć. Szczegóły zostaną podane w piątek 6.11.
Świetlica będzie funkcjonowała tak jak do tej pory, tj. w godzinach od 6.45 do 16.45. Na świetlicy będą organizowane zajęcia opiekuńczo-wychowawcze z elementami zajęć dydaktycznych dla uczniów z klas I- III szkoły podstawowej. Liczba miejsc jest ograniczona. W związku z tym przewidziane są zajęcia tylko dla uczniów, których oboje rodzice/prawni opiekunowie lub samotnie wychowujący rodzic pracuje zawodowo w godzinach sprawowania opieki na terenie placówki. Dzieci podczas pobytu w szkole będą miały możliwość udziału w zdalnej edukacji oraz skorzystania z dożywiania..
W naszej świetlicy jest wesoło i kolorowo. Tutaj, w miłym otoczeniu jest czas na zabawę, odpoczynek, pracę i naukę. Popatrzcie jak się bawimy i ciekawie spędzamy czas.
Domowa atmosfera w naszej świetlicy sprzyja wszechstronnemu rozwojowi ucznia,między innymi poprzez zajęcia plastyczne,konstrukcyjne oraz wesoła zabawę w grupie rówieśników!
Za nami pierwszy dzień lata. Przyroda mieni się wieloma barwami, towarzyszą nam liczne zjawiska pogodowe. Jednym z nich jest załamanie światła w kroplach wody i powstanie tęczy.
Zapraszamy do wykonania doświadczenia – wędrująca woda,
Z okazji Dnia Dziecka, wszystkim dzieciom tym małym, nieco większym i największym, życzymy uśmiechu na twarzy. Z tej okazji proponujemy wykonanie zabawki zręcznościowej. Potrzebne będą: · plastikowa butelka po wodzie lub napoju, · pudełko po jajku niespodziance ( może być piłeczka, kulka z papieru , · plasteliny itp.), · sznurek ( lub wstążka, sznurowadło), · kolorowe kartki, · taśma izolacyjna lub kolorowa taśma klejąca, · klej, nożyczki.
Nasza propozycja jest o tematyce wodnej – akwarium. Możecie ozdobić ją również według Własnego pomysłu . Gotowi? Zaczynamy. Postępujemy wg fotograficznej instrukcji. Z pozostałej część butelki proponujemy wykonać przybornik. Po skończonej pracy zapraszamy do zabawy, polegającej na wrzuceniu rybki
do akwarium podrzucając jedną ręką.
Powodzenia i dobrej zabawy z wykorzystaniem zabawki zręcznościowej. Nauczyciele świetlicy.
Dzisiaj zapraszamy do rozwiązania łamigłówek. Gotowi do zabawy? Zaczynamy! Przestaw ( przenieś, przesuń, przełóż) tylko po jednej kredce tak, aby powstały prawidłowe równania. Powodzenia.
Nauczyciele świetlicy bardzo dziękują wszystkim Uczniom klas 1-3, którzy wzięli udział w konkursie plastycznym „ Wiosna” i wykonali ciekawe, kolorowe prace. Konkurs wygrał uczeń klasy 1a Maciej Stryjewski.
Za oknem wiosna w pełni. Kwitną wiosenne kwiaty i śpiewają ptaki.
Przyroda jest kolorowa i radosna. Rozweselmy Swój pokój dodając barw.
Wykonajmy kolorowe ptaszki.
Przygotujmy: kolorowe kartki (niebieskie, białą, zieloną i czerwoną), klej i nożyczki.
Zaczynamy od wycięcia: niebieskich 2 kół o średnicy 10 cm i 2 kół o średnicy 5 cm,
2 białych kół o średnicy 1cm, 2 czerwonych łapek i 2 trójkątów (dziób), 1 niebieskiego prostokąta o wymiarach 2cm x 6 cm (materiał do wykonania jednego ptaszka). Dodatkowo wycinamy kształt liścia lub oklejamy patyk (słomkę) zielonym paskiem i doklejamy listki (potrzebna do tej wersji jest nitka).