Wystrój sal przybliża oczekiwania do przerwy świątecznej. Dekoracje na ścianach i szybach wprowadzają pozytywny nastrój i zajęcia omawiające nasze bezpieczeństwo podczas dni wolnych, a także ochronę zdrowia . Świąteczna muzyka relaksująca wycisza wszystkie nieporozumienia.
Przygotowałyśmy także kartki świąteczne, które zagoszczą we wszystkich zaprzyjaźnionych instytucjach- zapraszamy do odwiedzenia naszej galerii.
Życzymy wszystkim wspaniałych Świąt i zdrowia w Nowym Roku
Poznajemy przygotowania zwierząt do zimy w formie opowiadań nauczyciela. Ćwiczenia małej motoryki poprzez malowanie farbami wypełniając kontury jeży, a potem ich wycinanie i przygotowanie obrazu dotyczącego odżywiania oraz szukania spoczynku zabezpieczającego przed chłodem, pod stertą liści. Rozwijanie ekspresji twórczej dzieci sprzyja wszechstronnemu rozwojowi i baczniejszemu obserwowaniu przyrody.
Cykl spotkań poruszających poznawanie grzybów, ich budowy i podziału na rurkowe i blaszkowe oraz na jadalne, niejadalne i trujące.
Ćwiczenia małej motoryki- kolorowanie grzybów ze zwróceniem uwagi na odpowiednie kolory i cechy charakterystyczne.
Feria barw w koronach drzew, tworzenie perspektywy lasu. Wyklejanie gałęzi ususzonymi liśćmi oraz umieszczanie grzybów ze względu na mikoryzę jaką tworzą z danym gatunkiem drzew.
Pogadanka na temat odpowiedzialnego i bezpiecznego pobytu w lasach.
Kolekcjonerstwo czy zbieranie... Pogadanka na temat zbierania przez dzieci różnych przedmiotów. Prezentacja klaserów ze znaczkami jako zapomniana strona kolekcjonerów, a także monet obowiązujących w poprzednim wieku i unikatowych wykonanych ze srebra. Kolejną propozycją były czasopisma o dinozaurach i specjalne okulary do oglądania plakatów w 3D. Dzieci prezentowały zbierane karty z piłkarzami oraz opowiadały o swoich zbiorach. Poznały różnicę pomiędzy kolekcjonowaniem a zbieraniem.
Jesteśmy widoczni na drodze do szkoły i ze szkoły. Cykl rozmów i spotkań z dziećmi, które są wyjątkową grupą, gdyż przychodzą bardzo wcześnie i jest jeszcze ciemno na dworze oraz gdy wracają do domu już jest ciemno ze względu na skracający się dzień jesienią do przesilenia zimowego. Spotkanie z policjantką- pogadanka na temat bezpieczeństwa i odpowiedzialności na drodze z domu do szkoły i do domu. Wykonanie zadań- krzyżówki, rebusy- w książkach jako utrwalenie zasad poruszania się- otrzymanie magnesów przypominających zasady oraz odblasków do plecaków w celu zwiększenia widoczności.
Kształcenie umiejętności słuchania i kolejności wypowiadania się podczas dyskusji na temat postępowania postaci w bajce.
Poznajemy techniki malowania akwarelami, wycinania oraz składania Czerwonego Kapturka- ćwiczenia małej motoryki i dokładności a także staranności wykonania.
Czytamy pierwsze bajki, które stały się bazą do tworzenia różnych historii. Poznaliśmy przygody Pinokia i analizowaliśmy jego zachowanie. Wykonane prace w formie marionetek lub też sklejenia całej postaci posłużyło stworzyć pierwszą galerię.
Poznajemy drogę Ziemi wokół Słońca i jej oświetlenie. Słuchamy bajki „Jak pory roku grały w berka”. Wykonanie zegarów z porami roku. Jesienna moda- o czym pamiętamy wychodząc z domu- kolorowanki.
Ćwiczenia grafomotoryczne—środowisko wodne- Labirynty- wędrówki wody. Pętelkowe zwierzęta związane z morzem i oceanem- świetna zabawa ćwicząca małą motorykę. Finałowe wykonanie plastelinowych wielorybów i ośmiornic.
REGULAMIN STOŁÓWKI - pobierz KARTA ZGŁOSZENIA DO STOŁÓWKI - pobierz
Rodzice/opiekunowie zobowiązani są do zapoznania się z regulaminem świetlicy szkolnej.
OBIADY WYDAWANE BĘDĄ od środy 4.09.2024 r.
Wypełnione karty zgłoszenia ucznia na obiady można dostarczać osobiście do sekretariatu szkoły od 28.08. do 30.08.2024 r. w g. 9.30-11.00 lub w dniu rozpoczęcia roku szkolnego 2.09.2024r. do g.11.00 do świetlicy szkolnej.
Zapraszamy do zapisywania uczniów klas 1-3 do świetlicy szkolnej od 28 sierpnia do 9 września 2024 r.
REGULAMIN ŚWIETLICY – pobierz KARTA ZGŁOSZENIA DO ŚWIETLICY – pobierz
Rodzice/opiekunowie zobowiązani są do zapoznania się z regulaminem świetlicy szkolnej.
Wypełnione karty należy oddać osobiście w sekretariacie szkoły (od 28.08.2024 r. w godzinach 9.00-11.00) lub w świetlicy (w dniu rozpoczęcia roku szkolnego, czyli 2.09.2024 r.).
Proszę nie wysyłać kart zgłoszeniowych e-mailem ani przez e-dziennik!
Wielkimi krokami zbliżają się Święta Wielkanocne. Również w świetlicy szkolnej można już poczuć wielkanocną atmosferę. Przedświąteczny czas ,,Świetliki" wykorzystały bardzo owocnie, tworząc wiele przepięknych prac i ozdób wielkanocnych. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć przedstawiających prace wykonane przez uczniów podczas pobytu w świetlicy.
Pamiętacie jak w listopadzie uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej wzięli udział w ogólnopolskim projekcie "Świetlicowej wymiany pocztówkowej"? Dziś możemy pochwalić się pocztówkami, które otrzymaliśmy od świetliczaków uczęszczających do szkół w różnych rejonach Polski. Bardzo cieszymy się ze wszystkich nadesłanych do nas pocztówek i listów i czekamy na kolejne.
,,Świetliki” przygotowały dla swoich najukochańszych Babć i Dziadków laurki pełne miłości i kwiatków. Zawsze o Was pamiętamy i piękne laurki z życzeniami dla Was mamy. ,,Świetliki” drogim Babciom i Dziadkom życzą wszystkiego najlepszego.
19 stycznia obchodziliśmy w świetlicy Dzień Popcornu. Dzieci poznały jego historię, następnie zrobiliśmy pracę plastyczną z wykorzystaniem naszego jubilata. Podczas seansu filmowego chętnie go zjedliśmy.
Pamiętacie jak w listopadzie uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej wzięli udział w ogólnopolskim projekcie "Świetlicowej wymiany pocztówkowej"? Dziś możemy pochwalić się pocztówkami, które otrzymaliśmy od świetliczaków uczęszczających do szkół w różnych rejonach Polski. Bardzo cieszymy się ze wszystkich nadesłanych do nas pocztówek i listów i czekamy na kolejne
W piątek 13.01.2023 r. w naszej szkole odbył się bal karnawałowy. Było tanecznie, wesoło i kolorowo. Również Świetliki wzięły w nim udział. W oczekiwaniu na bal Świetliki wykonały kolorowe i błyszczące maski karnawałowe.
W świetlicy szkolnej już od kilku dni można poczuć świąteczną atmosferę. Świetliki w trakcie zajęć plastycznych, przy dźwiękach świątecznych piosenek wykonały wiele prac i ozdób związanych z Bożym Narodzeniem, które wzbogaciły wystrój sali. Podczas zajęć edukacyjnych rozmawiały o tradycjach i zwyczajach Świąt Bożego Narodzenia. W trakcie zajęć umuzykalniających śpiewały piosenki o Św. Mikołaju. Uczniowie także wzięli udział w projekcji filmu animowanego ,,Gdzie jest Święty Mikołaj?”. Wszystkie w/w zajęcia oraz udekorowana świątecznie świetlica wprowadziły uczniów w radosny nastrój.
Podczas poprzedniego tygodnia dzieci uczęszczające do świetlicy brały udział w cyklu zajęć „Jak mogę dbać o zdrowie?”. Uczniowie spotkali się z pielęgniarką szkolną, która zaprezentowała zasady zdrowego odżywiania i przeprowadziła z dziećmi pogadankę. Uczniowie wykazywali się wiedzą na temat dbania o zdrowie, oglądali prezentację dotyczącą zdrowia, wykonywali ćwiczenia ruchowe. Na podsumowanie wykonali własne piramidy żywieniowe oraz swoje własne zdrowe i niezdrowe dania . Teraz na pewno zapamiętają, że aby móc cieszyć się zdrowiem wystarczy przestrzegać kilku podstawowych zasad: odpowiednie odżywianie, aktywność ruchowa i dbanie o higienę osobistą.
W roku szkolnym 2022/23 dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej biorą udział w ogólnopolskim projekcie Wymiany pocztówkowej między świetlicami z całej Polski. Do świetlic z różnych województw wypisaliśmy i wysłaliśmy pocztówki. Z niecierpliwością czekamy na odpowiedzi ? Damy Wam znać, ile pocztówek i skąd trafiło do naszej " Czwórkowej świetlicy".
,,Symbole Narodowe Polski” – taki tytuł miały zajęcia świetlicowe w ubiegłym tygodniu. W ciągu całego tygodnia uczniowie oglądali animowane filmy edukacyjne , np.: ,,Polskie Symbole Narodowe”, ,,Narodowe Święto Niepodległości”, słuchali wierszy o Polsce. W związku z obchodzonym 11 listopada Świętem Niepodległości wykonali wyjątkowe prace plastyczne Godło Polski. To był czas refleksji i zadumy…
Jesienią w świetlicy uczniowie mają mnóstwo pomysłów na kreatywne prace, nawet w deszczowe dni. Właśnie deszczowe chmury wiszące nad naszymi głowami stały się inspiracją do wykonania pracy plastycznej.
Podczas zajęć świetlicowych oglądaliśmy film edukacyjny wyjaśniający jak obchodzimy Święto Wszystkich Świętych oraz Święto Zmarłych, w jaki sposób możemy podtrzymywać pamięć o bliskich, którzy odeszli oraz w jaki sposób obchodzi się Święto Zmarłych w innych częściach świata. Następnie podczas naszej pracy powstały tradycyjne znicze i świece.
Podczas jesiennych spacerów możemy zebrać dużo skarbów... Mamy tu na myśli kasztany, żołędzie, liście, które możemy wykorzystać do pracy plastycznej. Dzisiaj chcemy zaprezentować Wam magiczny ogród ludzików i zwierzątek wykonanych przez dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej... oczywiście z kasztanów.