Welcome to SP4 Iława   Click to listen highlighted text! Welcome to SP4 Iława Powered By GSpeech

Wicedyrektor Anna Grzelka

25 lat temu rozpoczęłam swoją podróż z uczniami Szkoły Podstawowej nr 4 w Iławie. Początkowo jako nauczyciel muzyki, później jako nauczyciel języka polskiego.

Studia ukończyłam na Uniwersytecie Warmińsko - Mazurskim w Olsztynie na kierunku filologia polska w zakresie specjalności nauczycielskiej. Wcześniej uzyskałam dyplom ukończenia Studium Nauczycielskiego o specjalności muzyka w Toruniu.

Chociaż od zawsze ceniłam kontakt z dziećmi i młodzieżą, to na początku swojej drogi zawodowej nie przypuszczałam, że praca stanie się moją pasją…

Moja działalność pozalekcyjna w dużej mierze skupiała się na rozwoju artystycznym moich podopiecznych. W pierwszych latach było to prowadzenie chóru szkolnego, jednak to  działalność koła teatralno - muzycznego sprawiała mi najwięcej satysfakcji. Wydawanie szkolnych numerów gazetki szkolnej „ Co w czwórce szeleści”  to tylko jedno z wielu doświadczeń pracy w szkole.

Moim celem jest między innymi uświadomienie uczniom jak ważny w życiu jest rozwój osobisty i samorealizacja, dlatego kierując się tą myślą, postanowiłam swoją wiedzę poszerzyć na studiach podyplomowych  na kierunkach-Zarządzanie programami i funduszami europejskimi oraz Historia i społeczeństwo. Zawsze ceniłam kreatywność,  łączenie wiedzy z różnych dziedzin życia i sztuki, gdyż to pozwala wyzwalać krytyczne myślenie uczniów. Te kompetencje wydają się być niezwykle ważne w kształtowaniu postaw młodego człowieka  w XXI w.

Życie wyznacza nam co dzień nowe cele i wyzwania, ale to one inspirują mnie do działania…

 

Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami

                                                   Adam Mickiewicz

 

Anna Grzelka

Search

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech